Wielowiekowe zasady savoir-vivre w modzie męskiej

Elegancki mężczyzna
Powiada się, że to dziewczyny mają bzika na punkcie ewoluującej co roku mody, podczas gdy faceci przeważnie nie przykładają zbytnio uwagi do własnego wyglądu. Okazuje się jednak, że moda męska również jest obostrzona przez pewne uzusy, które wpływają szykowny wygląd męski. Ale w tym wypadku powinno się nadmienić, że standardy te są sztywne od lat.

O czym powinien pamiętać dżentelmen, aby nie uczynić ubiorowego faux pas?
Garnitur
Autor: Zuerichs Strassen
Źródło: http://www.flickr.com

W szczególności najważniejsze jest zadbany, czysty ubiór – ubrania zawsze powinny być przeprane i niepogniecione. W przypadku koszul pojawia się problem – są trudne do dokładnego wyprasowania, na dodatek nikt nie chce tego robić. Jednak czasami, przed ważnym spotkaniem, opłaca się oddać koszulę do firmy oferującej usługę prasowania, po to by nie wstydzić się później własnego niedopracowanego stroju.

Nie wolno też zapominać o wybraniu odpowiedniego rozmiaru stroju – zobacz koniecznie. Nic nie wygląda bardziej kiepsko niż za duże koszulki, czy zbyt duże spodnie. Wielu facetów ma kłopot z dopasowaniem pasujących elementów garderoby – zwłaszcza, że każdy producent wypuszcza na rynek trochę odmiennie wyprodukowane ubrania, które w rezultacie różnią się rzeczywistym rozmiarem pomimo tej samej rozmiarówki.

Wydaje się, że troszczenie się o czystość i idealny krój ubrań to przesada, ale faktem pozostaje, że właśnie takie fundamentalne kwestie mogą zaważyć o końcowym efekcie. Moda (Bylola: szlafroki xxl) męska, podobnie zresztą jak damska, cechuje się zasadami, które są niezmienne od lat.

Każdy dżentelmen musi być zaznajomiony z tymi podstawami, aby nie ubierać się zwyczajnie niechlujnie. Wielu mężczyzn ma kłopot z doborem segmentów ubioru tak, aby tworzyły one spójną całość, wzajemnie się uzupełniały i były dostosowane do okoliczności.

Zbyt przystajemy na oryginalność zapominając jednocześnie, że często klasyka jest bardziej elegancka. Najważniejsze gafy modowe wśród mężczyzn to przeważnie te wiążące się z ubieraniem garnituru.

Posted on: Październik 29, 2018, by : admin