Wesele – spraw, by było wyjątkowe

8472463060_3fbcccdc2c_o
Ślub i wesele dają nowożeńcom mnóstwo radości, ale wiążą się też dla nich z ogromną ilością stresu, nerwów i spraw koniecznych do załatwienia. Czas przedślubny to często wręcz bieganina mająca na celu zdążeniem ze wszystkim przed określonym terminem. Formalności jest mnóstwo, trzeba się bardzo postarać, by o niczym nie zapomnieć. A jedną z najważniejszych do załatwienia kwestii jest oczywiście znalezienie idealnej sali weselnej.

wesele
Autor: Franz Johann Morgenbesser
Źródło: http://www.flickr.com

Jest to zazwyczaj nie lada wyzwanie. Czasem trzeba obejrzeć naprawdę mnóstwo sal zanim trafimy na tę jedyną. Zwłaszcza kobiety przykładają do tego ogromną wagę, przecież to one często od lat mają w głowie obraz swojego wymarzonego wesele i koniecznie chcą go wcielić w życie. A istnieje mnóstwo warunków i kryteriów, które powinna spełnić idealna sala weselna, w związku z czym naprawdę niełatwo jest taką znaleźć. Na co powinniśmy zwrócić więc uwagę, wybierając salę? W pierwszej kolejności na lokalizację.

Najlepiej od razu określmy, gdzie taka sala powinna się mieścić i szukajmy jedynie w tej okolicy, to pozwoli nam zoaszczędzić sporo czasu. Zastanówmy się, czy chcemy mieć wesele w centrum metropolii, czy raczej w jakimś miejscu położonym bliżej natury, za miastem. Obie te opcje mają zarówno swoje wady, jak i zalety. Wesele za miastem to ładniejsze otoczenie, widoki, często też dostępny ogród, taras. Natomiast organizując je w centrum cywilizacji, zaoszczędzimy na transporcie dla gości weselnych, jest też szansa, że taki lokal będzie tańszy. Po drugie, istotne są koszty. Niestety, to przyziemne i niemiłe kryterium, które jednak bezwzględnie musimy wziąć pod uwagę i którego z pewnością nie przeskoczymy.

Dowiedzmy się więc, ile będzie nas kosztować wynajęcie sali i wyżywienie dla gości, a dopiero wtedy podejmujmy decyzję. Niekiedy może się okazać, że będziemy musieli jednak poszukać tańszego miejsca, ale to wcale nie oznacza, że to nowe będzie gorsze. Wystarczy, że je ze smakiem i według własnego gustu udekorujemy, a nasi goście z pewnością będą zachwyceni.
Posted on: Wrzesień 10, 2020, by : admin