W jaki sposób zrobić koreański makijaż „dewy skin”? Jakiego rodzaju efekt dzięki niemu uzyskamy?

azjatycki makijaż
Umiejętność wykonywania makijażu jest z czymś stale udoskonalanym oraz doprowadzanym do stanu idealnego. Wciąż wymyśla się nowe specyfiki, typy makijażu, lecz również sposoby na to, by wyglądać nieskazitelnie. Wciąż większą popularnością cieszy się azjatycki makijaż zwany „dewy skin”.

azjatycki makijaż
Autor: Felipe Fernandes
Źródło: http://www.flickr.com
Na czym polega oraz w jaki sposób go wykonać odpowiednio?
Ten typ makijażu jest jednym z jednym z niesamowicie popularnych w Korei Południowej . Nazwa oznacza rosę i taki też efekt na skórze chcieli uzyskać jego twórcy. Mowa o lekkim oraz zroszonym makijażu, jaki daje wrażenie jakby zroszonej delikatnie twarzy. Tego typu rozświetlający makijaż nada nam blasku oraz spowoduje, że skóra będzie prezentowała się naturalnie i zdrowo oraz będzie prawie bez skazy. By uzyskać taką idealną cerę trzeba zacząć od zatroszczenia się o zdrową skórę. Dlatego też pielęgnacja skóry jest takim punktem wyjścia do uzyskania świetnego rezultatu.

Ciekawią Cię różnego rodzaju branżowe artykuły? Więc kliknij to (naillashop.pl/115-lakiery-hybrydowe-indigo) i przeglądaj nasze następne newsy na ten temat. Czekamy na Twoją opinię.

Gdy chodzi o ten typ makijażu należy przede wszystkim zapewnić odpowiednie nawilżenie.

Kolejnym krokiem przed nałożeniem makijażu będzie dodatkowe rozświetlenie skóry. By to zrobić, trzeba posłużyć się rozświetlającą maseczką w formie płachty. Skórę trzeba oczyścić, nałożyć maskę, a po jej zdjęciu dodatkowo użyć mocny krem nawilżający. Jeżeli nie mamy aż tak dużo czasu na takie zabiegi, to użyjmy rozświetlającej bazy. Baza w kolorze różu świetnie rozjaśni szary kolor cery, a oprócz tego z pewnością spowoduje, iż makijaż będzie trzymał się dłużej. Taki azjatycki makijaż odznacza się tym, że nie stosujemy kosmetyków matujących. Celem jest tu bowiem rozświetlenie jak też nadanie pięknego blasku skórze twarzy. Dlatego kremy, które powodują zmatowienie cery, znacznie utrudniają stworzenie takiego zamierzonego efektu. Z tego też powodu podkład należy zmieszać z kremem wodnym i nakładać za pomocą specjalnego pędzla do specyfików płynnych. Kremu nie należy wcierać w skórę.

rozświetlający makijaż
Następnie należy odczekać parę minut aż krem zostanie wchłonięty. Wtedy możemy ocenić czy otrzymany efekt rozświetlenia jest dobry, czy też za mocny. Gdy tak jest to należy dokonać potrzebnej korekty. Użyć możemy puder sypki, pamiętać musimy przy tym o strefie T, szczególnie jeżeli posiadamy tłustą cerę.

Pamiętajmy o pudrze rozświetlającym, jaki nakłada się w małej ilości przede wszystkim na czubek nosa, brodę jak i dołek nad ustami. Teraz wystarczy już tylko minimalna ilość różu na policzki, tusz do rzęs jak również mała ilość koloru na usta i makijaż gotowy.
Posted on: Wrzesień 19, 2020, by : admin