W jaki sposób obecna kosmetologia radzi sobie z niekorzystnymi zmianami w wyglądzie.

operacja kolana
Wraz z upływającymi latami nasze ciała będą się zmieniały, i to niestety na gorsze. Skóra zaczyna tracić swoją dawną sprężystość, a w wielu miejscach zaczynają się pojawiać mniejsze i większe fałdki, niezbyt ładnie wyglądające. Na wiele z tych problemów znaczący wpływ ma styl życia. Niewłaściwe odżywianie, brak ruchu, stres i przemęczenie to główne czynniki powodujące kłopoty z wyglądem.

otyłość
Autor: FBellon
Źródło: http://www.flickr.com

Niestety występuje tu taki problem, że tego typu zaniedbania bardzo szybko widać, jednak ich wyeliminowanie wcale nie jest łatwe i wymaga wiele poświęcenia i wytrwałości. Szczęśliwie bardzo w powrocie do dobrego wyglądu bardzo może pomóc nowoczesna medycyna estetyczna, proponując dużą ilość zabiegów zmniejszających niechciane objawy i poprawiających wygląd. Na przykład w przypadku występującej bardzo często pomarańczowej skórki kobiety mają do dyspozycji liczne zabiegi na cellulit (sprawdź na stronie), za pomocą jakich będą się mogły uporać z tymi uciążliwymi i brzydkimi problemami. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych urządzeń większość z takich zabiegów jest niezwykle bezpieczna i nie powodująca żadnych efektów ubocznych.

Następnym obszarem, który jest korygowany coraz częściej przez kobiety, jest tak często spotykany tłuszcz. Do niedawna jeszcze główną techniką jego eliminacji była klasyczna liposukcja kolan (więcej pomocy). Zabieg ten wykonywany jest przy pomocy wprowadzanych w tkanki skórę igieł, przez które usuwane są tłuszczowe komórki. Lecz jest on dość inwazyjny, będzie wymagał dość poważnego ingerowania w organizm i czasami rodzi różne powikłania.

Liposukcja laserowa Palomar SlimLipo 3D
Źródło: http://www.lipoline.pl/

Z tego też powodu powoli się odchodzi od niego na rzecz innych, znacznie bezpieczniejszych i dokładniejszych metod. Ostatnio coraz popularniejsza staje się liposukcja ultradźwiękowa, używająca fal o odpowiednio dobranej częstotliwości do rozbijania komórek tłuszczu. W odróżnieniu od klasycznej wersji tego zabiegu nie będzie się tu ingerować w organizm, przez co wyklucza się możliwość pojawienia się licznych powikłań. Liposukcja ta używana być może na wszystkich częściach ciała, nie ma żadnego problemu aby za jej pomocą usuwać przykładowo tłuszcz na twarzy (polecany artykuł).

Posted on: Grudzień 17, 2020, by : admin