W jaki sposób dobrać skarpety do ubrania? Sprawa wydaje się błaha, ale czy tak rzeczywiście jest? Sprawdź sam

garnitur na wystawie
Dobierane skarpet to niby błaha sprawa. Lecz to tylko pozory. Skarpety męskie można zaliczyć do bielizny osobistej, ale w przeciwieństwie do slipek są one częściowo widoczne, szczególnie, gdy chodzi o spodnie z wąskimi nogawkami. Tego typu spodnie często są krótsze, tak więc ten niby nic nie znaczący dodatek powinniśmy traktować z dużym namaszczeniem.

Właściwie dobrane skarpetki polepszą nasza stylizacje, mogą jednakże zadziałać w drugą stronę, to znaczy ją popsuć. O obuwiu często mówi się, iż to bardzo ważny element stroju, jednakże jeśli do najbardziej nawet ładnych półbutów włożymy stopę ubraną w brzydką, mało gustowną skarpetę, to zatracą one cały urok. Istnieją tak naprawdę dwie reguły dobierania tej części naszej garderoby według zasad bardzo klasycznych. Obydwie są dobre, dotyczą jednakże różnych skarpet, odnoszą się do tych używanych na co dzień, a także cechują skarpety garniturowe .

dwaj mężczyźni w garniturach
Autor: Saeima
Źródło: http://www.flickr.com

Jedna reguła mówi, iż skarpety dobierane są do spodni, a ich kolor musi być taki sam lub ton ciemniejszy od spodni. Kolejna zasada natomiast mówi, że skarpety powinny być tego same koloru co buty, nie mogą być natomiast zbyt kontrastujące w stosunku do spodni. Z pewnością częściej sprawdzi się pierwsza reguła, gdyż jeśli kolor spodni jest przybliżony do koloru skarpet, to linia kończyn dolnych będzie optycznie dłuższa. Jednakże pamiętajmy, że to tylko zasady tradycyjne, nie trzeba się do nich koniecznie stosować. Inna możliwość, która nie występuje w kanonie dobierania skarpetek, to dopasowanie koloru skarpetek do innej części ubioru aniżeli obuwie i spodnie. Chodzi w tym wypadku o koszulę, marynarkę albo muszkę.

Dobrze jest w związku z tym poszukać punktu zaczepnego nad linią bioder. To dość interesujące zastawienie pod kątem kolorystycznym, nie jest to przy tym nudny zestaw. Dopasowanie z innymi elementami garderoby musi dotyczyć nie jedynie barw lub wzorów, ale też gramatury skarpet oraz pozostałych składowych ubrania. Nie wygląda najlepiej zbyt duża różnica w materiałach poszczególnych elementów. Gdy ubieramy wieczorowy garnitur, to bardzo dobre będą do się komponować z nim skarpetki z delikatnej bawełny merceryzowanej z domieszką jedwabiu .
Posted on: Czerwiec 22, 2018, by : admin