Sztuka wysyłania zaproszeń na ślub i dziękowania zaproszonym

Ceremonia zaślubin
Ślub nie może się odbyć bez licznego grona znajomych. Z pewnością posiadasz już od tygodni zrobioną listę osób, które mają się pojawić. Wobec tego warto nareszcie zaprosić familię i znajomych na Twoje najważniejsze święto. Jednak jak to zrobić?

Można by pomyśleć, że to łatwe – wysłać czy wręczyć kartkę i już, zadanie wykonane. Tymczasem jeżeli chcesz zrobić dobre wrażenie i nie masz zamiaru nikogo nie urazić, dobrze jest trzymać się reguł dobrego wychowania. Jak wręczać zaproszenia na ślub zgodnie z zasadami dobrego wychowania?

Zacznijmy od tego, że dobrze jest samodzielnie wręczać DIY zaproszenia na ślub. Dawniej była to twarda zasada, która dotyczyła każdego zapraszanego. Dziś częściej stosuje się wysyłanie pocztą, jednakże wciąż część zaproszeń powinno się dawać osobiście. Odnosi się to głównie do bliskiej rodziny, a także innych ważnych gości.

Kolejna sprawa to termin wręczania zaproszeń. Pamiętaj, że goście muszą także poczynić przygotowania do wesela, wobec czego w grę nie wchodzi zapraszanie na parę dni przed weselem. Minimum to cztery tygodnie przed weselem, a wskazane są cztery miesiące. Wówczas wszyscy zdążą sobie poukładać grafiki tak, aby móc się pojawić. Co więcej, pamiętaj, by dobrze sprawdzić zaproszenie, by znaleźć ewentualne pomyłki. Kartkę należy wkładać wierzchem do koperty i koniecznie zostawić kopertę otwartą – oczywiście nie dotyczy to wysyłania pocztą.

Nową tradycją, jednak niezwykle miłą, jest również podziękowanie dla gości weselnych. Możesz to zrobić na różne sposoby. Niejednokrotnie pary młode dają zaproszonym drobny podarunek, np. małe pudełko słodkości ze zdjęciem pary młodej. To prezent, który goście mogą wziąć do domu jako pamiątkę. Podziękowanie można też wysłać pocztą, podobnie jak zaproszenie i dołączyć do niego np. fotografie czy nagranie ze ślubu.

Posted on: Maj 3, 2019, by : admin