Skarpety jako element odzienia, bez którego nie można żyć.

Skarpetki
Kiedy rozpoczynamy rozmawiać o ubiorze, mamy na myśli nie tylko długie spodnie, sukienkę czy podkoszulek, ale również bieliznę. Jest ona bazą od której zaczynamy codzienny ceremoniał ubierania się. Troszczymy się o to by była świeża i porządna z racji wygody oraz schludności osobistej. Mówiąc o bieliźnie, na usta nasuwa się odpowiedź, iż chodzi o skarpety.

Skarpetki
Autor: Gatta
Źródło: Gatta
Stają się nieodłączną częścią szafy każdego człowieka. Tkanina, z jakiego są stworzone zależy zwłaszcza od ich przeznaczenia. Skarpety damskie, męskie i dziecięce robione są w czterech długościach: bardzo długie, w inny sposób nazywane zakolanówkami, długie tzw. podkolanówki, standardowe, które wystają ok. 8 cm nad kostkę, a także stopki, które dochodzą do połowy kostki.

Posiadają mnóstwo rozmiarów, wersji kolorystycznych, tak, że każdy odszuka coś dla siebie. Podobnie skarpety damskie unipex, męskie jak i dziecięce robione są przede wszystkim z bawełny z dodatkami: lycry, czy nylonu. Obszernie pojęte skarpety sportowe w różnych kolorach inaczej nazywane specjalizowanymi, są idealnym wyborem przy praktykowaniu jakiejkolwiek dyscypliny.

Do ich produkcji, oprócz dodatków jakie stosuje się w przeciętnych skarpetach , wykorzystuje się tzw. włókna techniczne – coolmax, których zadaniem jest polepszyć cechy termiczne, antybakteryjne, antyzapachowe a także antygrzybiczne. W swojej strukturze skarpety sportowe posiadają wyjątkowe zgrubienia, w punktach, w których zwykle dochodzi do przetarć, za sprawą których odprowadzanie wody czy nadmiaru ciepła zostałozdecydowanie uproszczone.

Następnymtypem tej kategorii bielizny są skarpety z bambusa. Warto jednakżenadzorować co kupujemy, ponieważ często zdarza się że w miejsce włóka bambusowego mamy wiskozę wytworzoną z omawianego włókna. Posiadają one ciąg walorów: są miłe dla stóp, zabezpieczają przed poceniem, neutralizują nieprzyjemny zapach, są szybkoschnące. Jedyną skazą jaką posiadają skarpety z bambusa to krótka żywotność: przewidziane są na maksymalnie 50 prań.

skarpetki stanowią warstwę ubioru chroniącą stopy przed chłodem, otarciami i separują je od obuwia. Są głównym elementem ubioru na jakąkolwiek porę roku. Powinno się przy wyborze ich nadzorować skład, będziemy posiadalipewność, że nabywamywiarygodny produkt.

Posted on: Marzec 7, 2018, by : admin