Przed weselem, czyli sprawy związane z salą

14505718921_0f3db2c938_k
Dopatrzenie wszelkich spraw związanych z salą weselną spędza sen z powiek wielu młodym parom. Dopięcie szczegółów w pomieszczeniu, w którym będą bawić się goście na weselu jest zapewne najbardziej skomplikowaną operacją logistyczną, której na imię „wesele”…

Także inne inwestycje…

Fotograf ślubny
Autor: Clemens v. Vogelsang
Źródło: http://www.flickr.com

Choć ślub to także dla panny młodej wyjątkowa, kosztowna suknia ślubna, a dla pana młodego nowy garnitur, choć w koszty wliczymy mszę świętą, kierowcę, zespół muzyczny, to właśnie szereg spraw związanych z wynajęciem sali weselnej wymaga największej koncentracji i rozwagi. A niedopatrzenie nawet jednego z czynników może zmienić noc weselną w koszmar związany… nie tyle z wpadką, co kolejnymi dopłatami, o których nie było wcześniej mowy.

Koszty obsługi

Feralne koszty od „talerzyka” mogą urosnąć rodzinom nowożeńców, jeśli ci nie dopatrzą sprawy z opłaceniem przez lokal takich spraw jak rozlewanie i dostarczenie napojów bezalkoholowych, tort weselny. Koszty tak zwanej obsługi, niezwiązane z bezpośrednio z salą (fotograf, kamerzysta, zespół muzyczny) mogą w sposób znaczący podnieść statystyczną średnią od głowy, przysparzając nowożeńcom bólu głowy.

Posiłki

W kwestii posiłków niezbędne jest pytanie o ilość dań ciepłych i zimnych, warto zapytać o jedzenie, które nie zostanie wykorzystane, a konkretniej zjedzone, przez gości. Konieczne jest ustalenie sprawy z alkoholem, czy do mocniejszych trunków organizowanych przez jedną stronę organizator dostawia inne napoje (piwo, wino).

Wygląd sali

W kwestiach estetycznych, robiących równie wielkie znaczenie na gościach, młodzi powinni w miarę wcześnie zdecydować o aranżacji sali na preferencyjnych warunkach. Nie można bagatelizować pory roku w której odbywa się wesele – latem niezbędna okaże się klimatyzacja, a zimą kominki i centralne ogrzewanie. Za każdy z takich zabiegów oczywiście się dopłaca.

I jeszcze sprawy tzw. dodatkowe. Nie będzie dobrego wesela bez przygotowanego zaplecza – parkingów, szatni, opłat za stłuczoną zastawę. Za każde z wymienionych rzeczy zapłacimy, a jeśli okaże się to z wynikiem niewiedzy nieświadomości, to będzie to (niestety) droga lekcja.
Posted on: Wrzesień 21, 2020, by : admin