O jakich sprawach należałoby pamiętać przy kupowaniu dobrej jakości męskiej koszuli?

białe koszule męskie
Od bardzo długiego czasu są one niezbędnym elementem szafy dowolnego faceta. W chwili jej zakupu, należy sugerować się nie tylko jej wyglądem, lecz także materiałem, z jakiego została wykonana, sposobem jej wytworzenia czy też przeznaczeniem, do jakiego ją kupujemy.
Należy pamiętać, że białe koszule męskie mogą być produkowane w wersji wizytowej, ale także sportowej.

dziecko - wizja
Autor: jurek_jjt
Źródło: http://www.flickr.com
białe koszule męskie
Autor: Monika Dąbrowska
Źródło: Monika Dąbrowska
Warto zatem pamiętać o kilku sprawach. koszula ma 2 wymiary: kołnierzyka oraz samej koszuli. Dobrze dobrany kołnierz powinien przywierać do szyi tak, aby można było łatwo wkładać palec między szyję (zobacz również – szale zimowe) a koszulę. Wymiar kołnierza to nic odmiennego jak obwód szyi odmierzany w centymetrach, zwiększony o szerokość jednego lub dwóch palców. Niezwykle ważny jest także fason koszuli, o jakim informacja powinna być na metce. Może to być np. „custom fit” (powinna pasować na jakąkolwiek sylwetkę), „regular fit” (klasyczna koszula bez wcięcia w tali) czy też „slim fit” (fason wyszczuplony). Niezwykle duże znaczenie ma również długość rękawa oraz rodzaj mankietu. Rękaw koszuli mógłby sięgać za nadgarstek oraz wystawać ok. 1cm spod rękawów marynarki. Do doboru są dwa rodzaje mankietów: na guziki oraz na spinkę.
Z pewnością najlepszym surowcem z jakiego robi się koszule okazuje się być bawełna. Na okres letni w mniejszym stopniu formalne koszule produkuje się też z lnu. Wytwórcy koszul czasem stosują skład 20% poliester 80% bawełny, przez co koszula jest mniej kosztowna i się mniej marszczy w zestawieniu z tą zrobioną w 100% z bawełny, jednak trzeba mieć w pamięci, że sztuczne materiały są zdecydowanie mniej komfortowe i powodują nadmierną potliwość.

Nie zalecane są natomiast koszule z mieszanek sztucznych tkanin. Dobrej jakości koszule wyprodukowane są z bawełny egipskiej, sea island lub pinpoint. Niestety nieczęsto na etykietach koszul wymieniane są dane o gramaturze surowca.
Posted on: Marzec 6, 2021, by : admin