Niełatwa sztuka perfumowania się. Czy robimy to odpowiednio? Z jakiego powodu nie?

Perfumy
Perfumy są dopełnieniem całej kreacji. Dzięki nim możemy czuć się niesamowicie kobieco. Każda z pań posiada w swojej łazience przynajmniej jeden flakonik z ukochanych zapachem. Kluczowe pytanie brzmi zatem czy umiemy z nich w odpowiedni sposób korzystać? Nawet gdy jesteśmy pewni, że tak, może być zupełnie na odwrót. Z jakiego powodu?

Perfumy
Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Pierwszym błędem, który popełniamy jest zbyt mocne spryskanie się perfumami. Często zapach ciągnie się za nami i powoduje nieprzyjemne skojarzenia wśród pozostałych. Szczególnie gdy stosujemy niezwykle mocnych orientalnych perfum, jak np. thierry mugler angel. Postarajmy się pozbyć się tego błędu. Jest on niezwykle irytujący dla osób, jakie przebywają z nami w jednym pomieszczeniu przez dłuższy czas. Może skutkować bólem głowy.

Po drugie, perfumy trzeba nanosić na gołe ciało. Nie można ich stosować na ubrania. Powód? Jeśli drugi raz zechcemy założyć tę samą bluzkę, wtedy będziemy musieli spryskać się tym samym zapachem. Pomieszanie dwóch innych nie jest najrozsądniejszym pomysłem. Po trzecie, perfumy trzeba nanosić na odpowiednie miejsca, czyli nadgarstki, szyję, okolice uszu a także między piersiami. Dzięki temu ich zapach stanie się bardziej trwały. Kolejną sprawą, o której powinniśmy pamiętać to umieszczanie perfum na natłuszczonej skórze. Najrozsądniej nanieść je na wykremowane ciało. Wówczas zapach będzie się utrzymywał dłużej.

Czego nie wiedzieliśmy o perfumowaniu a musimy? Mało kto zdaje sobie z tego sprawę, że perfumy powinno się nanosić na… zgięcia kolan. Tak charakterystyczny zapach jak thierry mugler angel na pewno będzie nam towarzyszył jeszcze dłużej niż zwykle. Teraz, gdy lato w pełni spokojnie możemy wypróbować ten sposób. Nie będziecie rozczarowane. Perfumy można również używać do… włosów.

Jeśli masz chęć zgłębić więcej faktów na omawiane zagadnienie – poczytaj również (https://pl.labo-svr.com/collections/ak-secure) wszystko, co Cię interesuje na zbliżony temat.

Warunkiem jest jednak to, aby umieszczać je na wilgotnych włosach. Najlepiej delikatnie spryskać głowę tuż po umyciu. Ukochany zapach szybciej się ulotni, kiedy będziemy pocierać nadgarstki. To bardzo częsty błąd.

Perfumy
Autor: Florian Lehmuth
Źródło: http://www.flickr.com

Ostatnią rzeczą, o której bezwzględnie trzeba pamiętać to kategoryczny zakaz używania dwóch różnych zapachów naraz. Skutek może być opłakany! Na pewno nie przysporzy nam szyku i elegancji. Raczej spowoduje, że będziemy pachnieć za mocno, a w dodatku nie wiadomo czym. Jak mówi stare polskie przysłowie: Za dużo grzybów w barszczu… Niezależnie od tego, które nuty zapachowe są naszymi ulubionymi pamiętajmy, że przesyt nie jest dobrze odbierany. Lepiej pachnieć delikatnie niż wulgarnie rozsiewać swój zapach na prawo i lewo.

Posted on: Luty 5, 2021, by : admin