Najważniejsze informacje o bio kosmetykach, zalety sezamowych i arganowych olejów.

olejek
Bardzo często przy okazji kosmetyków można usłyszeć hasła naturalne lub organiczne. Pomimo tego że będą one reprezentować dwie odmienne grupy produktów, to mimo wszystko wiele osób nie do końca dostrzega różnicę pomiędzy nimi, mieszając oba te pojęcia. Naturalne kosmetyki mają w składzie tylko składniki pochodzenia roślinnego i zwierzęcego, otrzymane w sposób bezpieczny dla środowiska.

W praktyce kosmetyki takie nie powinny zawierać żadnych syntetycznych dodatków, jednak niektóre organizacje certyfikujące dopuszczają nieduże ilości niektórych z nich. Jednak w przypadku kosmetyków naturalnych istotne jest w pierwszej kolejności to, żeby ich składniki były naturalnego pochodzenia. Organiczne kosmetyki idą krok dalej, w ich przypadku co najmniej dziewięćdziesiąt procent składu pochodzić musi z organicznych upraw, czyli bez stosowania nawozów, pestycydów albo sztucznych technik produkcji. Rośliny które się w taki sposób uprawia pochodzą ze specjalnych plantacji, w jakich zabronione jest stosowanie jakichkolwiek sztucznych metod i związków – organique.pl/sklep/kosmetyki/olej-sezamowy.
Olejowanie włosów
Autor: Fotolia.com
Źródło: Fotolia.com

Szczególnie istotną rolę w organicznych i naturalnych kosmetykach mają oleje wyciskane z różnych roślin. Przez wysoką zawartość odżywczych składników doskonale wpływają one na cerę, pielęgnując ją i nawilżając. Dużą popularnością między innymi się cieszy olej sezamowy, wytwarzany z niewielkich ziarenek sezamu. Po taki właśnie olej bardzo chętnie sięgają producenci preparatów do włosów, bo ma on bardzo dobry wpływ na nie.

Poszukujesz podobnych informacji na omawiany tutaj temat? To nie problem, zwyczajnie wejdź dalej a zobaczysz, że to było bardzo łatwe.

Olej ten obfituje w liczne minerały i witaminy, dzięki czemu wzmacnia skórę na głowie i cebulki włosów, a dodatkowo stymuluje ich rośnięcie – sprawdź więcej na arganowe? czytaj więcej….

Drugim bardzo cennym olejem stosowany, w naturalnych kosmetykach jest olej arganowy. Robi się go drzew arganowca, rosnących głównie w Maroku, są tam one tak popularne, jak oliwki na greckich plantacjach. Olej ten to przede wszystkim bogactwo witamin i składników mineralnych, a także nienasyconych kwasów tłuszczowych. Przez to bardzo dobrze wpływa on na skórę, często się go stosuje przy wysuszeniach i walce z bliznami i zmarszczkami.
Posted on: Czerwiec 4, 2021, by : admin