Na czym polega terapia dla małżonków

Psychoterapia
Terapia dla małżeństw sprawdza się, bo w każdym związku zdarzają się trudne chwile, kiedy masz wszystkiego dosyć, myślisz nawet o rozstaniu. Nim jednakże podejmiesz tę decyzję, postaraj się zawalczyć o związek. Niekiedy dopiero terapeuta może pomóc ponaprawiać relacje pomiędzy małżonkami.

Psychoterapia
Autor: Sohel Parvez Haque
Źródło: http://www.flickr.com
Kryzys w małżeństwie może pojawić się w każdym momencie, bez względu na to czy jesteśmy ze sobą 7, czy też 25 lat. Jest czymś naturalnym. Mogą go spowodować na przykład: pogoń za karierą, podział zadań domowych, kierowanie się odmiennymi normami w wychowywaniu pociech, narzucanie swych racji poprzez jedną ze stron czy też „wyfrunięcie” pociech z gniazda rodzinnego. Zdarza się, że powody tkwią głębiej – jedna albo dwie jednostki przenoszą do związku „zaplecze problematyczne” na przykład mające związek z dorastaniem w rodzinie przemocowej bądź alkoholowej. Ten ciężar uczuciowy rzutuje na relacje między małżonkami oraz może pogłębiać destabilizację – dowiedz się więcej.

Niezwykle często kłopoty w związku wzmacnia zaburzona komunikacja. Niełatwo nam otwarcie rozmawiać o obustronnych oczekiwaniach i uczuciach, nie słuchamy siebie wzajemnie. Nie umiemy również zaakceptować tego, iż każdy z nas jest różny oraz uparcie próbujemy dopasować partnera do siebie.

Z pewnością interesują Cię inne newsy. Z radością zachęcamy Cię do naszego następnego artykułu, który dla Ciebie przygotowaliśmy. Należy jedynie wejść w link.

Lecz im dłużej każdy „ciągnie w własną stronę”, tym trudniej wypracować porozumienie. Zaczynamy się od siebie odsuwać albo walczymy o każde głupstwo, czując coraz to większą złość, gorycz, niespełnienie. Nie ma już miejsca na troskliwość, pomoc, szacunek dla potrzeb drugiej osoby, za to rosną animozje jak też wrażenie odtrącenia.

Para
Autor: abcslubu.pl / Magia Kadru
Źródło: abcslubu.pl / Magia Kadru
Jeżeli po kilku próbach zażegnania kryzysu nie uda nam się dojść do porozumienia, warto wybrać się do terapeuty. Najodpowiedniej jeśli będzie to terapia(polecamy psychoterapia bielsko biała solutio) dla par. Terapia umożliwia przebudować związek, uzdrowić relacje między partnerami. Przynosi zyski zarówno indywidualne – pozwala odkryć siebie, swe oczekiwania, dążenia, oczekiwania względem małżonka – jak również dla pary – modyfikuje styl komunikacji, dopomaga wyjaśnić nieporozumienia, odnaleźć kompromis.

Jeśli zdecydujesz się na wspomnianą terapię a nie znasz żadnego psychoterapeuty wpisz w przeglądarkę zwrot: psychoterapeuta Kraków – polecamy Psychoterapia Horyzonty, aby sprawdzić propozycje z tego miasta.

Posted on: Grudzień 15, 2020, by : admin