Leukoszafir – jeden ze szczególnych sekretnych klejnotów, jakie znajdują się w przyrodzie.

komplet kolczyków
Utożsamiany z klejnotem wiary i spokoju ducha, uważany jest od wieków za kamień opiekuńczy. Szafir kaszmirski można nazwać władcą i panem klejnotów, o którym ezoteryczna wiedza opowiada, że jest w stanie uzdrawiać i zadowalać ludzi. Tkwi w nim skryta sekret kamienia mądrości, a okultyści nazywają szmaragd kryształową pieczęcią niebios. Szafir jest kamieniem filozofów: sprawia czystość umysłu, cierpliwość oraz dobry nastrój.

pierścinki od jubilera
Autor: MAURO CATEB
Źródło: http://www.flickr.com
Po dziś dzień jest pożądanym okazem zakochanych, ochrania bowiem przed niedolą i niewiernością. Może być również amuletem małżeńskiego szczęścia, jak w buddyzmie, gdzie oznacza harmonię, bliskość i stałość. Szafir jest więc wszechstronnym medykamentem przeciwko wszelkiej biedy człowieka. Dla ludzi, których wysiłki dążą w kierunku rozbudowy sił ducha, szmaragd będzie najwierniejszym przyjacielem i mądrym doradcą, gdyż daje on czystość myśli, bystrość, zdolność cudownej intuicji, altruizm, posłuszeństwo, wytrwałość w dążeniu do zamiarów i wewnętrzny spokój.

ozdoby od jubilera
Autor: MAURO CATEB
Źródło: http://www.flickr.com

Nie często występuje w przyrodzie, jest bardzo upragniony z uwagi na swoją unikalność. Kusi swoim niepowtarzalnym pięknem. Najbardziej pożądane są gustowne szafiry o barwie chabra, kolory takie mają kamienie z Kaszmiru, Birmy i Tajlandii. Jaśniejsze kamienie wywodzą się ze Sri Lanki, a te bardzo ciemne znajduje się w Australii. Szlachetne odmiany są bezbarwne i mogą mieć rozmaite kolory. Szmaragd czerwony, bądź różowy nazywany jest parandżą, bezbarwny – leukoszafirem, o odcieniu niebieskim szafirem a zielony szmaragdem. Obecność tego klejnotu przy człowieku, zwalcza niedobre oddziaływania ciał niebieskich, wynikające z niewłaściwego układu planet. Ten przepiękny klejnot – kamienie ozdobne od jubilera – o zabarwieniu jasno i ciemno chabrowym, artyści utożsamiali go do toni morskich i do głębi ciemnoniebieskich oczu kobiecych.

Świetnie komponuje się z tymi ostatnimi, podkreślając delikatną urodę. Nic więc dziwnego, że szafiry są chętnie wykorzystywane przy wytwarzaniu złotej i srebrnej biżuterii w postaci pierścionków, obrączek, kolczyków, zawieszek czy bransoletek. Ten kamień szlachetny nada szczęście i powodzenie życiowe osobom urodzonym pod znakiem zodiaku Byka, Panny, Wagi, Strzelca, Wodnika oraz Ryb. Najbardziej znanym przedstawicielem swojego rodzaju jest Logan Sapphire, drugi co do wielkości szafir kaszmirski na na całej kuli ziemskiej, znajdujący się w muzeum w Waszyngtonie. Ma 423 karaty i jest otoczony 20 brylantami. Jest przepiękny. Niewątpliwie szafir kaszmirski to drogocenny, najbardziej pożądany i najładniejszy klejnot kolorowy. Dzisiaj konsumenci wymagają od sprzedawców biżuterii, fachowej wiedzy na temat sprzedawanego produktu. Zatem aby funkcjonować na rynku i wzbudzać zaufanie nabywców biżuterii, każda hurtownia jubilerska, złotnik i właściciel sklepu z biżuterią musi posiadać podstawową wiedzę na ich temat.
Posted on: Sierpień 29, 2018, by : admin