Kwestia budżetu przy wynajmowaniu sali weselnej

757177140_ddb0c7107d_b
Do najważniejszych wyzwań natury finansowo-logistycznej wśród przyszłych nowożeńców należy dopilnowanie sprawy wynajmu sali weselnej. W zależności od budżetu który młodzi są w stanie przeznaczyć na zabawę weselną stawki najmu różnią się w znaczący sposób.

Jest luksus, są wydatki

sesja ślubna
Autor: Dave Hayward
Źródło: http://www.flickr.com

Biznes jaki restauracje, dworki, pałacyki i luksusowe hotele potrafią zrobić na organizacji wesel jest ogromny. Już wymieniając te miejsca należy zaznaczyć, że nie będą bawić tam młodzi i goście, którzy mają ograniczony budżet na wesele. Już samo uwzględnienie historycznego klimatu pałacowego, wielkość miejsca pod zabawę i zastawę – to wszystko decyduje o tym jak dużo młodzi muszą przeznaczyć miejsce w budżecie na docelowy teren imprezy.

Nie należy w tym miejscu zapominać o zapleczu sali weselnej. Najpiękniejsze zdobienia w dworku muzealnym (historycznym), wyjątkowe malowidła i fotele z minionych epok to wszystko tworzy wprawdzie niepowtarzalny klimat „dobrze” zapłaconego wesela; niemniej jednak przy pominięciu takich kwestii jak parking dla gości, zaplecze (do wyjścia na powietrze, toalety, pokoik na prezenty i podarunki weselne) młodej parze spadną w trakcie imprezy problemy, o których będą myśleć całą noc. Catering, alkohol…

Nieodłącznym elementem kosztorysu w wynajmowaniu sali weselnej jest catering. Już przy rozglądaniu się (wstępnym) za pomieszczeniem dla gości młodzi muszą pytać o preferowaną przez właściciela ilość serwowanych ciepłych i zimnych posiłków. Zdarzyć się może że deser, tort z krojeniem mogą być już w cenie najmu jak i odwrotnie – kiedy zostaną dołączone do faktury jako opłaty dodatkowe. Z cateringiem związany jest też problem własnego alkoholu i rodzaju trunków.

Spotyka się mieszanie własnego alkoholu – najczęściej wódki – z alkoholami serwowanymi przez lokal, ewentualnie stolik wiejski, gdzie spotykane są np. słodkie nalewki i likiery. Nie zawsze takie połączenie jest możliwe – niektóre lokale nie pozwalają na wniesienie własnego alkoholu, proponując z kolei zakup na miejscu. Rzecz jasna po dyktowanej przez siebie cenie.
Posted on: Grudzień 4, 2020, by : admin