Które kosmetyki powinien stosować mężczyzna?

Wella
Kosmetyków określonych umyślnie dla panów jest w drogeriach coraz więcej. Nie za każdym razem jednak panowie potrafią nabyć odpowiednie kosmetyki dla siebie.
Arsenał kosmetyków przeznaczonych specjalnie dla panów nierzadko stwarza komplikacje: mężczyźni kiepsko znają się na rozmaitych kosmetykach.

Warto jednakże zadbać, aby na półce w toalecie znalazło się choć kilka najistotniejszych męskich kosmetyków, jakie umożliwią harmonijną pielęgnację oraz pomogą zaradzić najczęściej występującym problemom urodowym. Powszednia walka z zarostem wystawia cerę na podrażnienia. Toteż istotne, ażeby pianka do golenia zawierały składniki, które podziałają kojąco, dla przykładu pantenol. Po nałożeniu kosmetyku trzeba sekundę odczekać, aby zdążył on zmiękczyć zarost, wtenczas jest mniejsze niebezpieczeństwo podrażnienia. Z kolei po goleniu – zastosować nawilżające balsamy po goleniu (czytaj dalej na tej stronie) lub mleczko, które mają także właściwości odkażające jak też łagodzące.

Wella
Mężczyźni na ogół myją twarz mydłem – wyłącznie wtenczas odnoszą wrażenie, iż skóra jest do głębi oczyszczona. Niestety, mydło posiada odczyn zasadowy, natomiast skóra kwasowy – po umyciu pH cery wzrasta oraz powiększa się przepuszczalność powłoki rogowej. Konsekwencją tego jest wzmożona ucieczka wody ze skóry, co daje uczucie pieczenia. Należy kupować takie zestawy kosmetyków męskich (pod tym adresem bez problemu zdobędziesz pomoc), które obejmują pianki do mycia buzi. Co jeszcze powinno znaleźć się w kosmetyczce czystego faceta?

Odpowiedni dezodorant to absolutnie podstawowy kosmetyk. Dla osób pocących się dosyć intensywnie i tych, jakim wyjątkowo zależy na zachowaniu świeżości, najlepsze są antyperspiranty. Ważną rzeczą jest także przybornik do paznokci (na tej stronie).
Posted on: Luty 4, 2020, by : admin