Jakim sposobem obecnie zorganizować udane wesele, żeby nie wydać fortuny?

wesele
Polskie wesela są przeważnie huczne i trwają czasami 2 dni. Naturalnie, zorganizowanie takiego przyjęcia jest nie tylko dużym wyzwaniem logistycznym, ale też finansowym.

Coraz więcej Młodych Par rezygnuje w związku z tym z wesela, poprzestając na samym ślubie bądź latami odkłada potrzebne środki. Tymczasem, faktycznie interesujące wesele można zaplanować taniej. Trzeba jedynie chcieć. Między innymi, jeśli narzeczeni są z Wrocławia i wszystkie sale weselne w tym mieście proponują wysokie ceny, dobrze jest zastanowić się nad opcją wybrania sali w pobliżu miasta jak np. W mniejszych miejscowościach jest z reguły taniej.

wesele
Autor: Aga Cudak
Źródło: abcslubu.pl

Planując wesele okolice Wrocławia należy pamiętać, że niektórzy goście mogą mieć wielkie kłopoty z zapewnieniem sobie transportu, więc niekiedy wskazane jest zagwarantowanie im noclegów albo wynajęcie autobusu, który gości przetransportuje na trasie pomiędzy kościołem a salą weselną. Coraz modniejsze są wesela na świeżym powietrzu bądź wesela w namiotach. To doskonała alternatywa dla tych par, które mają dużo czasu na organizację, gdyż trzeba wynająć kucharkę lub firmę cateringową, zastawę, stoły i krzesła oraz zaplecze sprzętu AGD. Opcjonalnie, narzeczeni mogą zastanowić się nad weselem w piątek. Z reguły sale weselne oferują w takich terminach korzystniejsze ceny.

Osoby, które posiadają ograniczony budżet powinny w pierwszej kolejności szczegółowo przeanalizować listę gości. Gdy jakiegoś członka rodziny nie widuje się od lat, można śmiało zrezygnować z zapraszania go na przyjęcie i ograniczyć się tylko do tych osób, z którymi utrzymuje się stały kontakt i które faktycznie są bardzo bliskie Młodej Parze. Mniejsze wesela są nie tylko tańsze, ale również bardziej kameralne, dzięki czemu łatwo miłą atmosferę. Co więcej, część dekoracji można zrobić samodzielnie, przykładowo przy pomocy papieru.

Sporo interesujących inspiracji znajduje się w Internecie. Z przygotowaniem prostych dekoracji poradzą sobie nawet te osoby, które nie mają zdolności manualnych. Jeśli chce się zmniejszać koszty, zamiast zespołu można zatrudnić DJ’a. To obecnie coraz bardziej powszechne rozwiązanie. Suknię ślubną z kolei wskazane jest kupować na wyprzedażach.
Posted on: Październik 2, 2020, by : admin