Jakiego typu najkorzystniej wybrać biżuterię? Czy biżuteria srebrna będzie najlepszym wyborem? Na co zwrócić uwagę w takiej sytuacji?

pierścionki srebrne
Rynek wyrobów jubilerskich, ale również tak zwanej sztucznej biżuterii rozwija się w Polsce bardzo szybko. W każdym roku wzrasta sprzedaż półproduktów, rzeczywiście szybko rozwija się handel amatorski czy rynek tzw. ozdób hand-made. Jak więc w tym całym zamieszaniu kupić coś, co będzie naprawdę wartościowe?

biżuteria srebrna
Autor: annieo76
Źródło: http://www.flickr.com/photos/nelanah/381421012/sizes/l/
Na pewno powinniśmy zastanowić się, co jest biżuterią. Na pewno, na tak zdefiniowane pytanie nie istnieje łatwa odpowiedź. Sprawdź ofertę na srebrne pierścionki Na pewno ta kwestia jeżeli chodzi na przykład o pierścionki srebrne czy złote naszyjniki jest oczywista, schody się jednakże zaczynają, gdy będziemy chcieli sprawdzić czy zegarki, ozdoby do włosów czy niebanalne materiały jak dzianina czy filc, to również biżuteria. W każdej ze szkatułek musi być zestaw paru elementów, które nie będą ulegać chwilowym modom, tak więc na zawsze już będą wyjątkowe oraz piękne.
pierścionki srebrne
Autor: liketearsintherain’s buddy icon
Źródło: www.flickr.com
Najlepiej zainwestować w proste elementy, takie jak srebrny albo złoty łańcuszek, jaki możemy ozdobić wymiennymi wisiorkami w miarę kiedy zmienia się mody. Ponadczasowa jest biżuteria srebrna oraz złota, podobnie jak sznur pełen pereł albo jedna perła w formie prostej zawieszki. (Link) W komplecie z kolczykami taki zestaw sprawdzi się na każdym przyjęciu. Najważniejszą cechą biżuterii jest z pewnością materiał, z jakiego określony przedmiot został wykonany. To od niego jest zależna cena produktu, jego jakość, ale i wytrzymałość. Tak jak wspomnieliśmy wcześniej najbardziej popularna i najlepsza jest biżuteria ze srebra oraz złota. Złota od zawsze jest najbardziej droga.

Zakupując złoto jednak trzeba właściwie sprawdzić próbę stopu, powinna być ona zawarta w opisie przedmiotu, lecz także zostać odciśnięta na samej biżuterii. Przedmiot zrobiony z czystego złota byłby za bardzo miękki, tak więc do tego rodzaju stopu dodaje się też pozostałe metale. Jeżeli chodzi o srebro to przy wyborze tego rodzaju biżuterii najlepiej kierować się próbą, jaka oznaczona jest w mniej widocznej części wyrobu. W sytuacji srebra wykorzystywany jest tego typu podział, iż pierwsza próba srebra posiada numer 925, druga – 875, jeszcze następna odpowiednio 830 i 800. Identycznie jak w sytuacji złota, srebro jest zbyt miękkie, tak więc dodaje się do niego jeszcze inne metale.
Posted on: Sierpień 18, 2017, by : admin