Halloween – czyli, potworne stworki robią kontratak w czasie nocy pochodzącego z Irlandii święta Samhain!

Prezenty od Moodo
„Samhain” to – jak zostało już napomknięte w temacie – irlandzkie święto, które jest organizowane na przywitanie zimy. Bywa to odpowiednik dobrze znanego wszystkim Halloween, które od latek dziewięćdziesiątych poprzedniego wieku powolutku coraz mocniej „opanowuje” naszą rodzimą Polskę.

Prezenty od Moodo
Autor: MOODO
Źródło: MOODO
chociaż najbardziej znane i popularne w Stanów Zjednoczonych, święto Halloween bywa u nas dosyć słabo popularne, choć każdziutkiego roku coraz bardziej dużo dzieciaków bierze udział w „polowaniu” na słodkości, chodząc po sąsiadach. W naszym dzisiejszym artykule skoncentrujemy się między innymi na dzieciach, a konkretniej ich strojach!
produkcja
Autor: James Petts
Źródło: http://www.flickr.com
Chociaż Halloween oraz Samhain bywają świętami wymiennymi, i prosperują zarówno wewnątrz Europie jak i w Stanów Zjednoczonych, to nam – Polakom – mogą się kojarzyć ponad wszystko ze swoimi fantazyjnymi, najczęściej potwornymi strojami, w które to przebierają się dzieci – choć często również dorośli – by raz w roku stać się kimś, albo jakąś rzeczą innego rodzaju, niż się w rzeczywistości bywa. Dość często wspomniane święto pozwala na ukazanie siebie w innego rodzaju światełku nie jedynie dla samego siebie, ale również i dla innych osób. Jeśli chodzi o samiutkie przebrania halloween, to istnieją ich stówki, jeżeli nie tysiące rodzai i odmian tego samiutkiego kostiumu. Dla dzieci mogą to być przebrania wróżki, kościotrupa, mumii, wampirka, księżniczki, jakiegoś zwierzątka, czy nawet i wiedźmy lub czarownika.

Co do przebrań dla dorosłych, jednymi spośród popularniejszych ich rodzai, są tak zwane stroje „z pazurkiem”, które mają za zadanko przebrać nasze osoby za kogoś innego oraz także przyciągać wzrok. Zapamiętaj! Dobrze dobrany stroik może nas ukryć, lub bardziej wyeksponować – zależnie od tego co naprawdę chcemy!
Posted on: Październik 13, 2019, by : admin