Funkcja konkretnego miejsca nie w każdym momencie jest takie oczywiste. Jesteśmy w stanie przecież wypróbować coś innego

samochód ślubny wśród gości
Niektóre lokalizacje mają swoje specjalistyczne przeznaczenie. Są jasno określone, stąd również nie można pomylić ich przeznaczenia z niczym innym. Tak jest na przykład z salą gimnastyczną, salą weselną, stadionem piłkarskim czy lodowiskiem. Jednocześnie w każdym z takich miejsc możemy zaplanować coś całkiem innego, bo przecież czy zawsze na stadionie odbywają się mecze? A czy na sali gimnastycznej jesteśmy w stanie grać tylko w jedną grę? Wiadomo, że nie!

Stól na sali weselnej
Autor: rekre89
Źródło: http://www.flickr.com
Tak się składa, iż elastyczne podejście oferuje więcej niż, gdy koncentrujemy się tylko na jednym rozwiązaniu. Tak samo jest z tematem umiejscowienia konkretnego wydarzenia. Wydaje się, że sala weselna pasuje najbardziej do wesela, bo tak to się dzieje od zawsze, jednakże są także inne sposoby na zorganizowanie weselnej imprezy. Może to być na przykład pod ogromnym namiotem, gdzie będzie – podobnie jak w sali – miejsce na stoły i parkiet. Przykłady: .

Oczywiście, to bardzo interesujący pomysł, szczególnie, iż wesela są planowane w okresie letnim, więc jest raczej pewne, iż będzie ciepło. Z innej strony, takie imprezy planuje się z ogromnym wyprzedzeniem, a co będzie jeśli trafimy na bardzo złą pogodę? W okresie letnim przecież potrafi być zimno, temperatura potrafi spadać nawet do dziesięciu stopni, nie mówiąc już o nockach, a wesela właściwie trwają do samego rana. Z tego także względu zapewne bardziej bezpiecznym pomysłem jest wynajęcie sali weselnej. W innych przypadkach, na przykład w sytuacji stadionu nie mamy też jednego profilu. Przecież na piłkarskim stadionie mogą być rozgrywane mecze futbolu amerykańskiego, a ponadto często rozgrywane są tam zawody lekkoatletyczne. Jak się okazuje możemy tam zorganizować i mecz siatkówki.

sala weselna
Autor: Hotel Zora Primosten Hotel Zora Primosten
Źródło: http://www.flickr.com
Tak istotnie zostało to zrobione w Polsce z okazji Mistrzostw Świata w siatkówce mężczyzn. Mecz otwarcia pomiędzy Polską a Serbią został zorganizowany na Stadionie Narodowym przy pełnym obłożeniu. To była pierwsza tego typu akcja, żeby na stadionie piłkarskim zorganizować mecz siatkówki. Jak się okazało był to wspaniały pomysł. To jedynie pokazuje, iż przy odrobinie chęci może trochę zmienić przeznaczenie konkretnego miejsca, z korzyścią dla tegoż miejsca, jak i ludzi, którzy biorą udział w danym wydarzeniu.
Posted on: Czerwiec 21, 2018, by : admin