Finezyjne pomysły na niepowtarzalny ślub i udane wesele

Obecnie, gdy ślub można wziąć w ”terenie” na świeżym powietrzu, i to w dowolnym miejscu na świecie, jakie tylko sobie wymyślimy, warto zatroszczyć się nie tylko o oryginalne miejsce, ale także o ciekawą oprawę uroczystości zaślubin i zapadające w pamięć przyjęcie dla naszych bliskich. Podsuwamy ciekawe propozycje!

para młoda w kościele
Autor: flickr.com
Źródło: flickr.com
Przede wszystkim szalenie istotne jest, aby spośród wszystkich pomysłów, które wpadły nam do głowy, wybrać te, które będą pasowały do samego miejsca, na które się zdecydowaliśmy i do samej młodej pary. Przemyślmy, jakich gości chcielibyśmy mieć w tym jedynym w życiu dniu blisko siebie, czy w trakcie ślubowania lepiej sprawdzi się chór gospel czy kwartet smyczkowy na ślub, czy przygotować drobne upominki dla wszystkich naszych gości? Jeśli jesteśmy blisko przyrody i ceremonia na skraju lasu czy pięknej łące w okolicy jakiegoś pensjonatu jest w naszym stylu, przyjęcie również możemy zaplanować w plenerze.

Zróbmy wtedy delikatną, surową dekorację florystyczną, z przewagą bieli albo pasteli, ale bez żadnego plastiku. Kiedy ślub na plaży jest w naszym klimacie, celujmy w marinistyczne motywy – biały. Piaskowa zastawa będzie pięknie wyglądać na białym obrusie z granatowymi, pasiastymi serwetkami rozjaśnionymi czerwienią i świecami z muszlami. Pomyślmy wówczas również o przyjemnej dla ucha, ale niezbyt głośnej muzyce. Kwartet smyczkowy na ślub w miejsce dj-a lub zespołu będzie dobry, jeśli przygotowujemy wysublimowane przyjęcie a nie imprezę weselną (strings.art.pl/portfolio/uczta/) na sto osób. Wtedy też rodzaj lokalu musi być odpowiedni. Klasyczna, francuska restauracja zarezerwowana wyłącznie dla nas albo sala bankietowa przy hotelu powinny zdać egzamin.

Powrót gożdzików na salony
Autor: Agnieszka Teresa Batko
Źródło: Agnieszka Teresa Batko
Natomiast jeśli chcemy mieć swojską imprezę z charakterystycznym rustykalnym stoiskiem uginającym się pod ciężarem jedzenia, zdecydujmy się również orkiestrę albo zespół, który wpasuje się w gusta naszych biesiadników i zabawi gości do białego rana. Oczepiny o północy nie muszą się odbyć. Można odejść od tradycji i odważyć się na coś równie widowiskowego, ale bardziej wyszukanego. Para może wypuścić lampiony lub też otworzyć listy, które stworzyli jeszcze przed ślubem albo ofiarować sobie trzy rzeczy, przygotowane dużo wcześniej z myślą o kochanej osobie. Ślubne pomysły stają się coraz bardziej oryginalne. Jeśli jedno z najważniejszych wydarzeń naszego życia ma być imprezą, którą wszyscy będą długo pamiętać nawet po latach, poradźmy się osoby, która na co dzień zajmuje się organizacją tego typu przyjęć. Z kolei jeśli mamy głowę pełną pomysłów – oddajmy się tworzeniu i zaplanujmy sobie oryginalną uroczystość, w której będzie miejsce i na spełnienie oczekiwań gości, i naszych własnych.
Posted on: Luty 5, 2018, by : admin