Finezyjne pomysły na niepowtarzalny ślub i udane wesele

Obrączki
Obecnie, gdy ślub można wziąć w ”terenie” na świeżym powietrzu, i to w dowolnym miejscu na świecie, jakie tylko sobie wymyślimy, warto zatroszczyć się nie tylko o oryginalne miejsce, ale także o ciekawą oprawę uroczystości zaślubin i zapadające w pamięć przyjęcie dla naszych bliskich. Podsuwamy ciekawe propozycje!

para młoda w kościele
Autor: flickr.com
Źródło: flickr.com
Przede wszystkim szalenie istotne jest, aby spośród wszystkich pomysłów, które wpadły nam do głowy, wybrać te, które będą pasowały do samego miejsca, na które się zdecydowaliśmy i do samej młodej pary. Przemyślmy, jakich gości chcielibyśmy mieć w tym jedynym w życiu dniu blisko siebie, czy w trakcie ślubowania lepiej sprawdzi się chór gospel czy kwartet smyczkowy na ślub, czy przygotować drobne upominki dla wszystkich naszych gości? Jeśli jesteśmy blisko przyrody i ceremonia na skraju lasu czy pięknej łące w okolicy jakiegoś pensjonatu jest w naszym stylu, przyjęcie również możemy zaplanować w plenerze.

Zróbmy wtedy delikatną, surową dekorację florystyczną, z przewagą bieli albo pasteli, ale bez żadnego plastiku. Kiedy ślub na plaży jest w naszym klimacie, celujmy w marinistyczne motywy – biały. Piaskowa zastawa będzie pięknie wyglądać na białym obrusie z granatowymi, pasiastymi serwetkami rozjaśnionymi czerwienią i świecami z muszlami. Pomyślmy wówczas również o przyjemnej dla ucha, ale niezbyt głośnej muzyce. Kwartet smyczkowy na ślub w miejsce dj-a lub zespołu będzie dobry, jeśli przygotowujemy wysublimowane przyjęcie a nie imprezę weselną na sto osób. Wtedy też rodzaj lokalu musi być odpowiedni. Klasyczna, francuska restauracja zarezerwowana wyłącznie dla nas albo sala bankietowa przy hotelu powinny zdać egzamin.

Powrót gożdzików na salony
Autor: Agnieszka Teresa Batko
Źródło: Agnieszka Teresa Batko
Natomiast jeśli chcemy mieć swojską imprezę z charakterystycznym rustykalnym stoiskiem uginającym się pod ciężarem jedzenia, zdecydujmy się również orkiestrę albo zespół, który wpasuje się w gusta naszych biesiadników i zabawi gości do białego rana. Oczepiny o północy nie muszą się odbyć. Można odejść od tradycji i odważyć się na coś równie widowiskowego, ale bardziej wyszukanego. Para może wypuścić lampiony lub też otworzyć listy, które stworzyli jeszcze przed ślubem albo ofiarować sobie trzy rzeczy, przygotowane dużo wcześniej z myślą o kochanej osobie. Ślubne pomysły stają się coraz bardziej oryginalne. Jeśli jedno z najważniejszych wydarzeń naszego życia ma być imprezą, którą wszyscy będą długo pamiętać nawet po latach, poradźmy się osoby, która na co dzień zajmuje się organizacją tego typu przyjęć. Z kolei jeśli mamy głowę pełną pomysłów – oddajmy się tworzeniu i zaplanujmy sobie oryginalną uroczystość, w której będzie miejsce i na spełnienie oczekiwań gości, i naszych własnych.
Posted on: Lipiec 11, 2018, by : admin