Doskonałe tradycje sezonu świątecznego- mikołajki w polskich szkołach

mikołajki
Sezon bożonarodzeniowy to czas, jaki wielu osobom kojarzy się z radością, wspólnym spędzaniem czasu w gronie rodziny i oczywiście z podarunkami. Jedną z tradycji bożonarodzeniowych świąt są Mikołajki świętowane w Polsce 6 grudnia. Na Mikołajki wręczamy bliskim nam osobom prezenty, tradycja ta kultywowana jest też w naszych szkołach oraz wielu innych placówkach szkolnych. Aranżowanie mikołajek w szkołach to fenomenalna, doskonała i niesłychanie piękna tradycja, która daje niemało przyjemności dzieciom.

prezenty świąteczne
Źródło: pixabay.com

Pożądane byłoby pamiętać, że nie każda rodzina może zezwolić sobie na prawdziwe święta. Multum dzieci pochodzi z biedniejszych rodzin, a Mikołaj strój świętego mikołaja w szkole (Mikołaj w szkole) to doskonała okazja, żeby także takie dzieci mogły cieszyć się drobnymi upominkami oraz podarunkami.Podczas mikołajek organizowanych w szkole, dzieci odwiedza Święty Mikołaj, w wielu przypadkach ze swoimi pomocnikami – aniołkami albo elfami. Dzieci zdołają spotkać się ze Świętym Mikołajem, pogadać z nimi oraz otrzymać nieduże słodkie prezenty. Takie spotkanie ze świętym mikołajem dla wielu małych dzieci jest niezmiernie ważnym, znaczącym wydarzeniem. Pożądane byłoby więc pielęgnować tradycję Mikołajek w naszych szkołach. Mikołajki często są aranżowane również przez pojedyncze klasy, są to tak zwane Klasowe Mikołajki. W trakcie takich Mikołajek losuje się karteczkę z czyimś imieniem, zaś potem robi się tej osobie prezent do pewnej określonej, pierwej ustalonej kwoty.

ciasteczka świąteczne
Źródło: pixabay.com

Często odbywa się także Klasowa Wigilia, w toku jakiej cała klasa zdoła spędzić serdecznie czas, spożywając świąteczne potrawy. To też wyśmienita bożonarodzeniowa tradycja, jaka wciąż jest uprawiana w wielu szkołach. Przyjmowanie prezentów niewątpliwie jest niezmiernie miłe, aczkolwiek jeszcze większą radość winno nam powodować obdarowywanie innych.

Bardzo pasjonuje Cię podnoszona w tym tekście problematyka? Jeżeli tak, to dodatkowo kliknij ten link oraz zdobądź pomocne szczegóły (http://www.ogrodzenia-betonowe.waw.pl/ogloszenie/panele-ogrodzeniowe/)!

Warto uczyć dzieci już od najmłodszych lat, iż to naturalnie dawanie, dzielenie się z innymi jest najważniejszym oraz najprzyjemniejszym aspektem świąt.

Posted on: Wrzesień 30, 2020, by : admin