Do kogo trafia odzież wrzucana poprzez nas do kontenerów?

Soczewki
Czy naprawdę do potrzebujących ludzi z problemami materialnymi? Niestety, niezupełnie. Odrębnie od tego, lub kontenerem rozporządza PCK, lub Eco Textil, wrzucona odzież nie ląduje wprost w rękach „osób najbardziej potrzebujących”.
Dlaczego? Cóż, odzież używana wrzucana do pojemników niekoniecznie nadaje się do noszenia.

Takowe ubraniowe odpadów bywają recyklingowane w specjalnych zakładach i przerabiane na czyściwo przemysłowe albo produkty do uszczelniania. Reszta, jaką bywa w miarę dobrym mocy, idzie na sprzedaż do lumpeksów
Ktoś się bogaci na naszej dobroczynności?
Autor: Joao Sabino
Cóż, sprawa to nie taka łatwa. Zarządzanie kontenerami sporo kosztuje: pojemniki trzeba opróżniać, ubrania przetransportować, następnie posegregować, wysłać dalej i zapłacić pensje ludziom, jacy pracują przy recyklingu. Ktoś musi na to zarobić. A pieniądze uzyskane ze sprzedaży ubrań w second handach idą na cele dobroczynne (Właściciel pomaga osobom z niepełnosprawnością, a PCK – to jest wiadome). Tak bądź odmiennie wspier http://www.dortex.pl/ ebujące.
Jeśli wrzucimy ubrania do kosza – wyjdzie na to samo?
Zdecydowanie nie. Zarówno, są osoby, jacy ze śmietników wybierają spraw dla siebie, ale ani to godny sposób podarowania komuś ciuchy, ani pewność, że trafią w potrzebujące ręce. Własne śmietniki będą wszak często zamykane. W rezultacie całe hałdy starych ubrań lądują na wysypisku, gdzie rozkładając się, wydzielają groźne dla gleby, wód gruntowych i ekosystemu substancje. Toteż usilnie namawiam, by dawać swoim ubraniom drugie funkcjonowanie, przerabiając na pewne nowe rzeczy. A jak nie ma alternatywy – wrzucajmy je do kontenerów na tekstylia, pozostaje z takiego bardziej pożytku.
Czy są uszkodzenia, które dyskwalifikują ciuchy tak, że nie nadają się do kontenera?
Oczywiście poszarpany sweter bądź wyplamiona używana odzież nie trafi na sprzedaż. Znakomicie jednakże nadadzą się do recyklingu.

Czy prezentowana tu sprawa jest dla Ciebie zajmująca? Jeżeli tak, to uzupełniające informacje zobacz w serwisie, który zobaczysz tutaj. One też Cię zaciekawią.

Oprócz ubrań do kontenetów powinniśmy także wrzucić starą pościel, zasłony, pluszowe zabawki, czy niepotrzebne buty.

To jest jeden z kilku sposobów na wyrzucenie zużytych oraz nieużywanych tekstyliów. Zdecydowanie lepszy niż podpalenie ich za domem! Dobrze więc jest od czasu do czasu sprawdzić. czy w domowej szafie nie mamy jakieś niepotrzebne ubrania, jakie moglibyśmy wrzucić do pojemnika
Posted on: Wrzesień 27, 2020, by : admin