Dlaczego tak wiele osób chce mieć na nogach markowe buty, skąd się wzięła popularność zwykłych trampek.

Trampki
Modne obuwie to dla niejednego młodego człowieka niezwykle ważna sprawa. Dla kupienia wymarzonego modelu są w stanie naprawdę wiele zrobić, niektórzy zbierają na to nawet przez kilka miesięcy, robiąc na wszystkim oszczędności. Lecz radość po takich wyrzeczeniach, oraz podziw kolegów i koleżanek jest nie do przecenienia.

Kultowego obuwia w przeszłości było już wiele, przewijały się wśród nich zarówno glany ze skóry, jak i sportowe buty do koszykówki. Do takich legend zaliczają się także, w co zapewne część osób nie będzie chciało uwierzyć, zwykłe trampki – zdecyduj się na czarne trampki . Dla większości tego typu obuwie będzie się kojarzyć z lekcjami wf-u sprzed dwudziestu lat, kiedy nie było innych sportowych butów i wszyscy ubierali klasyczne czarne trampki i w nich biegali oraz grali w piłkę. Jakość ich nie była rewelacyjna, co bardziej energicznym zawodnikom para mogła zaledwie wystarczyć na parę tygodni, lecz skoro tylko taka możliwość była, to trzeba było w nich chodzić. Później trampki zostały nieco zapomniane, lecz powróciły jako nieśmiertelny i ponadczasowy model firmy Converce.

Projektowanie butów, trampki
Autor: Justin Wolfe
Źródło: http://www.flickr.com

To właśnie te trampki zostały następną legendą w obuwiu, i źródłem marzeń dużej ilości młodych ludzi. Firma Converce przede wszystkim postawiła na jakość, nie było mowy o tym, żeby but po pewnym czasie ubierania mógł się w jakimś miejscu porozklejać. Pojawiło się także bardzo dużo ich wzorów i rodzajów. Poza klasycznymi, do kostki, niezwykle popularne również się stały trampki wysokie.

Bardzo ciekawie przedstawia się również ich kolorystyka. Oczywiście najchętniej wybieranym modelem jest typowa czerń, lecz poza tym można zakupić takie obuwie w kolorze zielonym, białym, czerwonym albo niebieskim. Bardzo do zainteresowania trampkami przyczynili się aktorzy i celebryci. Wystarczyło, że jakaś ikona mody pojawiła się oficjalnie w takich butach na stopach, żeby przez najbliższe dni sklepowe półki zaczęły być całkiem puste. Być może i ta moda, jak wiele innych, także kiedyś przeminie, lecz czarny, kultowy model trampek długo pewnie będzie noszony przez następne pokolenia miłośników kultowych butów.
Posted on: Październik 14, 2019, by : admin