Co warto wiedzieć o hafcie? Gdzie najbardziej pasuje? Jak się go tworzy?

zestawy
Haft to znana oraz popularna technika zdobienia tkanin. Jest faktycznie sporo technik hafciarskich, w zależności od użytych nici a także stosowanych ściegów. Haft jest w stanie być wypukły lub płaski, poza ręcznym haftemjest też maszynowy. Co najkorzystniej wiedzieć?

zestawy
Najbardziej znane ściegi to łańcuszek (https://www.e-sentiell.com/pol_m_Bizuteria-Srebrna_Lancuszki-srebrne-549.html), mereżka i ścieg krzyżykowy. Haft to nie jest technika jakoś bardzo trudna, chociaż jak najbardziej wymaga cierpliwości. Haft wygląda cudownie i to w wielu miejscach. Prezentuje się więc świetnie haft na koszulkach, dzięki czemu można uwydatnić wzór, który pragniemy szczególnie pokazać –
Coraz bardziej popularne są zlecenia zrobienia właśnie tego rodzaju haftu, ale oczywiście i pozostałe opcje, takiego typu jak ręcznik z haftem na zamówienie także jest popularny. Zależnie od tego, jak materiał ma być zdobiony oraz jak, trzeba wybrać różnorakie nici. Dość często do haftu używa się muliny. Składa się ona z 6 bezproblemowo oddzielających się od siebie nitek, zaś to sprawia, że z łatwością jesteśmy w stanie dobrać, jakiego rodzaju grubość ma mieć wzór.

Mulinę otrzymamy w wielu kolorach oraz znacznym bogactwie odcieni. Mocniej gruby od muliny jest kordonek, a co interesujące, pewne tkaniny możemy wzbogacić złotą albo srebrną nicią – przenieś się tutaj. Przy hafcie niezbędne są nożyczki. Należy posiadać w zapasie parę par, bo większe są najlepsze do cięcia materiału, zaokrąglone pozwolą estetycznie wykończyć brzegi materiału, a małe o większych ostrzach są niezbędne do przycinania nitek.
Posted on: Styczeń 17, 2019, by : admin