Co to oznacza, iż jesteśmy dobrze ubrani? Co będzie tu najważniejsze, na jakie rzeczy zwracać uwagę?

sklep z ubraniami
Każda osoba pragnie być dobrze ubrana, ale co to właściwie znaczy? Czy tak możemy oceniać to, jak wiele wydamy na nasze ciuchy, czy jednak raczej miarą będą metki znanych firm? A może to wcale nie jest ważne, gdyż najważniejsze jest, jaki posiadamy fason, barwę oraz fakturę materiału? Należy powiedzieć, iż świat mody i dobrego gustu nie jest łatwy dla zwykłego śmiertelnika. Musimy się nauczyć po nim poruszać, przyswoić sobie kilku bardzo istotnych i podstawowych zasad, jakie staną się jak świetny przewodnik, swoista mapa spośród różnych stylów oraz stale zmieniających się mód oraz tendencji.

mężczyzna w czapce z daszkiem
Autor: chris Vandenhende
Źródło: http://www.flickr.com
Warto w związku z tym pamiętać o kilku ważnych zasadach. Nigdy nie zakładajmy dwóch części garderoby w tych samych barwach, ale w innego rodzaju tonacji. Zawsze dobrze jest dobierać kolorystycznie torebkę do butów, najlepiej gdy są w takim samym kolorze. Dobrać także warto do siebie kolorystycznie dwa elementy stroju, przykładowo szpilki fuksja do ładnej torebki. Panowie także mogą to zrobić, przykładowo normalne spodenki męskie xxl można założyć z zapinaną koszulą – męskie spodenki xxl.

Istotna jednak rada, gdyż kolor takich dwóch elementów powinien być taki sam, nie powinien różnić się jeśli chodzi o tonację. Akcesoria najlepiej wybierać w kolorach, jakie do siebie pasują, na przykład może to być zieleń z żółcią. Wszelkie dodatki możemy również wybrać w jednej barwie, czyli wybierzemy ten sam kolor paska, torby albo butów. Dobrze jest też dopasować makijaż do stroju i do okazji. Przykładowo możemy pomalować oczy cieniami w kolorze bluzki, można także podkreślić usta wyrazistą szminką, jak nasz strój ma tonację neutralną, to znaczy jest w odcieniach czerni, bieli lub szarości.

Dobrze jest na pewno sprawić sobie parę ubraniowych “pewniaków”, czyli dobrze posiadać dżinsy o uniwersalnym kroju, właściwie skrojoną marynarkę czy bluzkę, która pasuje do różnych okoliczności. I najważniejsza rzecz na koniec – zawsze opłaca się kupować ubrania w dobrych sklepach, nie ma znaczenia czy będą to czapki z daszkiem dziecięce czy walizki, to bardzo ważne, aby wybierać rozsądnie, bo takie rzeczy będą nam służyły latami – czapki dziecięce z daszkiem. Lepiej posiadać parę dobrych rzeczy niż całą garderobę bezużytecznych strojów.
Posted on: Grudzień 2, 2020, by : admin