„Byle ładnie grajcy grali, byle grali na wesele”

wesele
Dobór zespołu weselnego jest nader ważną kwestią, bo to właśnie muzyka oraz wykonujący ją zespół są odpowiedzialni dobrą zabawę, tworzą atmosferę przyjęcia i świetną zabawę naszych gości weselnych. Przecież zupełnie inny nastrój panuje podczas podziękowań dla rodziców, inna podczas oczepin, a to wszystko zwykle przeplata szalona zabawa! Zatem umiejętności i wyczucie wybranego przez nas zespołu weselnego muszą być ogromne.

wesele
Autor: Aga Cudak
Źródło: abcslubu.pl
Dobrze zatem przyjrzeć się temu tematowi dokładnie i bez zbytniego pośpiechu. A jest w czym wybierać! W ”necie” znajdziemy bardzo dużo oferujących swoje usługi kapel weselnych Dobór zdeterminowany jest w dużej mierze od stylu i miejsca w jakim nasze przyjęcie weselne się odbędzie. Inny zespół muzyczny wybierzemy – profesjonalny zespół muzyczny, jeżeli nasze wesele będzie miało miejsce w górskiej chacie a zupełnie inną jeśli planujemy imprezę w bardziej „swojskim” stylu i wolimy muzę rodzaju dico polo.

Trzeba zastanowić się ile pieniędzy z naszych funduszy przeznaczonych na wesele jesteśmy w stanie przeznaczyć na zatrudnienie zespołu weselnego. Wachlarz cen jest różnorodny i uwarunkowany doświadczeniem członków zespołu, ilością grających w nim osób, no i rzecz jasna jakością proponowanych usług – zespół na wesele. Bez wątpienia zapoznać się należy z portfolio interesującego nas kapeli (urywkami nagrań z poprzednich przyjęć), co jest bardzo przydatne w ocenie nie tylko
wesele
Autor: Sebastian Ścigalski
Źródło: abcslubu.pl

artystycznych talentów członków danej kapeli lecz również umiejętności organizacyjnych. Jeżeli osoba czy osoby z zespołu będą mieli za zadanie spełniać rolę Wodzireja, oglądając portfolio zwróćmy uwagę, czy mają oni dobry kontakt z gośćmi weselnymi, czy fachowo prowadzą gry i zabawy oraz oczepiny (jeżeli takowe planujemy).

Następnie spotkajmy się z osobami z zespołu aby omówić szczegóły. Wypytajmy o takie kwestie jak np. o to, ile i jak długich przerw osoby z zespołu potrzebują, czy piją napoje alkoholowe w trakcie pracy, jak ma wyglądać repertuar, oczepiny. Bezwzględnie spiszmy umowę, określmy jaka będzie forma płatności (gotówką czy przelewem), i nigdy nie płaćmy z góry całej umówionej kwoty!

Posted on: Listopad 22, 2018, by : admin