Ametysty i szafiry – unikalne kamienie, których uroda urzeka i na długo zapada w pamięć

buty marki nike
Kamienie szlachetne fascynują ludzkość od najdawniejszych czasów. Ich piękno magnetyzuje.

Dla wielu są jak talizman.
buty marki nike
Autor: Craig Sunter
Źródło: http://www.flickr.com

Ametysty – lecznicza moc piękna

Parafrazując tekst piosenki legendarnej Merylin Monroe można skonstatować, że ametysty kliknij po źródło są najlepszym przyjacielem kobiety. Minerałom tym przypisuje się mnogość różnego rodzaju prozdrowotnych własności. Mają one – wedle pewnych wierzeń – wyzwalać pozytywną energię oraz zapewniać harmonię i odprężenie – czyli coś, czego obecnie niestety bardzo brakuje. Żyjemy bowiem za szybko i często nie potrfimy się zatrzymać.
Szafir – szczęście zamknięte w kamieniu
A za króla wśród klejnotów na pewno uchodzić może szafir – zobacz informacje. Czemu? To niezmiernie piękna i rzadko spotykana odmiana korundu. Mieszkańcy starożytnej Grecji wierzyli, że klejnot ten posiada tajemną moc. Trzymali go ciągle przy sobie mając nadzieję, że tym sposobem zjednają sobie przychylność losu, pozyskają mądrość oraz długie życie. Oczywiście wcele nie trzeba dawać temu wiary, lecz któż to wie?.

Szafir nie zsyła bogactwa w dosłownym znaczeniu tego słowa, ale za to sprawia, że jesteśmy jeszcze piękniejsi. A to przecież jeden z największych skarbów, jakie może zdobyć człowiek. Czyż nie?
Posted on: Sierpień 18, 2017, by : admin